Нам усім зараз нелегко і думка сидить в голові: “Як там у Донбасі?”
Але у кожного з нас є свій фронт.
Для мене — це освіта і наука.
Тим приємніше було усвідомити, що у КПІ ім. Ігоря Сікорського є чимало творчих колективів та груп, які також прикладають усі свої сили до перемоги.
Ось найсвіжіший приклад.
У 2019р. завершився проект Еразмус+ 561536-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP під короткою назвою “Фаблаб”: (фото1)
Мета проекту – дати можливість молоді, що створює нове, втілювати свої ідеї у “залізі”, не виходячи за стіни університету.
Так, сьогодні 14 червня 2022 р. успішно пройшов захист магістерської дисертації студента гр. МI-01мн Ширшова Олександра. Ця робота виконувалася у Фаблаб-лабораторії КПІ ім. Ігоря Сікорського, яка була створена в 2018 р., своєрідному центрі технічної творчості молоді, розташованого в одному з корпусів Механіко-машинобудівного Інституту.
Фото 1 Відкриття лабораторії “Фаблаб-КПІ”, червень 2018р.
В процесі виконання магістерської дисертації вдалося створити реально діючий зразок, використовуючи деталі та компоненти, які були придбані свого часу в рамках проекту Еразмус+ “Фаблаб”. Робота виконана на інноваційному рівні під загальною назвою “FLIBot”: (фото 2), і дослідження в цьому напрямку тривають.
Фото 2 (зліва направо): зав. Фаблаб-лабораторії КПІ Плівак О.А, науковий керівник дипломної роботи проф. Пасічник В.А., координатор фаблабів у КПІ доц. Тимошенко Ю.О., студент Ширшов О.