Про нас

Наш FabLab KPI відкрився 19.06.2018 результаті виконання ERASMUS+ проекту FabLab 561536-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP “Створення мережі та інфраструктури підтримки молодіжного інноваційного підприємництва на платформі фаблабів” (2015-2019р.). Сайт проекту: http://fablab-erasmus.eu/.

Основне обладнання було придбано саме завдяки цьому проекту. Додаткове обладнання ми отримали від нашого університету та від бізнес-партнерів. Наразі наш FabLabKPI має два приміщення, в яких розміщено обладнання та ведуться роботи з реалізації низки проектів. Для виконання робіт механічного оброблення ми маємо два фрезерні верстати з ЧПК, свердлильний верстат, слюсарні верстаки та набори інструментів. Адитивні технології реалізуються з використанням двох 3Д-принтерів, а роботи по мікроелектроніці забезпечені двома зручними робочими місцями, оснащеними  блоками живлення, цифровими осцилографами, паяльним станціями, наборами інструментів для виконання робіт тощо. Оскільки ми є університетським фаблабом, то основні проекти в ньому виконують студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського.

ФабЛаб КПІ функціонує на базі кафедри інтегрованих технологій машинобудування Механіко-машинобудівного інституту та кафедри математичних методів системного аналізу Інституту прикладного системного аналізу і входить до структури Sikorsky Challenge.

Проекти

Маємо досвід реалізації низки проектів, частина з яких є освітніми, а частина – є стартапами. Одним з таких освітніх проектів є Формула Студент. Стартап-проекти пов’язані зі штучним інтелектом, перспективним транспортом, вітроенергетикою, робототехнікою.

Напрями діяльності

Основні напрями діяльності пов’язані з автоматизованим проектуванням виробів, програмуванням фрезерних верстатів з ЧПК та виконанням ручних робіт на токарних і свердлильних верстатах, підготовкою моделей і 3Д-друком деталей, програмуванням мікроконтролерів, створенням програмних додатків. Додаткові напрями включають:

  • створення науково-технічних інноваційних розробок з використанням сучасного обладнання виготовлення прототипів (верстатів 3D друку, лазерного різання та з ЧПУ, електронних платформ Ардуіно та інших),
  • навчання студентів, аспірантів та слухачів інженерним основам 3D моделювання та автоматизованого проектування, прототипування та 3D друку, теорії розв’язання винахідницьких задач, інноваційного маркетингу та проектного менеджменту, стимулювання розвитку інженерної креативності та підвищення якості підготовки студентів та аспірантів,
  • перепідготовки викладачів в галузі 3D моделювання та автоматизованого проектування, 3D друку та прототипування,
  • налагодження взаємодії університету, бізнесу та виробництва

Запрошуємо на Активності FABLAB KPI, де Ви зможете спробувати себе в реалізації своїх ідей і згодом Ваш проект потрапить до галереї “Проекти FABLAB KPI”

Comments are closed.